1.FK Příbram FA – FK Meteor Praha VIII 2:1

1.česká liga žáků U15

1.FK Příbram FA – FK Meteor Praha VIII 2:1 ( 1:1 )

Branky: 39´ Hlinka, 66´ Křížek

Sestava: Sokol – Čížek, Křížek, Vlas, Novák – Oravský ( 76´ Hampejs ), Chrastil, Lojín, Šťástka – Vávra, Hlinka ( 52´ Trnka )

V domácím utkání jsme v rámci 8.kola přivítali v domácím prostředí FK Meteor Praha VIII. Hrálo se za proměnlivého počasí na naší UMT. Tabulka naznačovala, že to bude souboj, jak se říká „o 6 bodů“. Soupeř byl fyzicky vyspělý a tak nás čekala bitva o každý kousek hřiště. Diváci se měli na co dívat, i když po fotbalové stránce to nebyla žádná sláva. Ale bylo zde vidět velké nasazení z obou stran, spousta emocí, standardních situací, radosti i bolesti. Soupeř byl od začátku utkání o trochu lepší, více sebevědomější a tak v 8´minutě šel po střele křížem z hranice vápna zaslouženě do vedení. My jsme bojovali, ale chyběla nám větší kvalita. Byla to hra mezi vápny, nikdo nechtěl pustit soupeře do šance. Až v 39´minutě po dlouhém kopu Tondy Sokola za obranu, proměnil svůj nájezd levou nohou střílející David Hlinka. Výsledkem 1:1 skončil 1.poločas.

Do druhého poločasu jsme chtěli více hru uklidnit a hrát více po zemi a kombinačně. Občas se nám to dařilo a občas ne. Vypadalo to, že se oba soupeři rozejdou smírně a rozdají si po bodu.

V 66´minutě jsme zahrávali standardní situaci ze strany. Daniel Novák je kope velmi dobře a i tato byla kopnuta do správného prostoru bližší tyče, kam si naběhl nikým nehlídaný Jenda Křížek a placírkou z voleje nás poslal do vedení 2:1. Bohužel i soupeř se dostal hned za 2´minuty ke své standardní situaci, kde došlo k souboji našeho brankáře s hráčem soupeře a rozhodčí nařídil pokutový kop náš neprospěch. Soupeř svůj pokutový kop neproměnil, protože trefil pouze břevno naší branky, od kterého šel míč až za naše velké vápno a dále do hry. My jsme už v nervózním závěru utkání dohráli a tak zůstávají důležité body doma u Litavky. Děkuji celému mančaftu za bojovnost a nasazení a věřím, že i časem přijde větší fotbalová kvalita. Na závěr chci poděkovat rodičům, ale jenom těm slušným. Rodiče by měli být vzory pro své děti, ale bohužel dnes tomu tak nebylo a takovéto chování, které jsem slyšel a viděl je neakceptovatelné a odsuzuji ho. Myslím si, že mluvím za oba trenéry, tak vedení klubu a celý klub 1.FK Příbram!!!