Králův dvůr – 9. 4. 2016

Máme za sebou první turnaj v Králově dvoře. Kluci z FK Příbram podali fantastický výkon, když se o medajle utkali s týmy Králova Dvora, Berouna, Loděnic a Cerhovic.

V prvním utkání přehráli mužstvo Králova Dvora. Už jen podle jejich zápalu pro hru a chuti vyhrát bylo jasné, kdo bude na hřišti dominovat! V prvním poločase si naši fotbalisté vytvořili dvoubrankový náskok a ten do konce zápasu udrželi. Konečný výsledek – 3:1.

Zápas s Loděnicemi zahájili Příbramáci drtivým tlakem a už v první minutě vedli 1:0. Ještě do přestávky se podařilo našim fotbalistům zvýšit na rozdíl dvou branek! Ve druhé půli ale Loděnice vyrovnali poměr držení míče na hřišti a také byli více nebezpeční v koncovce, což vedlo nejdříve ke snížení skóre a těsně před koncem zápasu dokonce k vyrovnání. Konečný výsledek – 2:2.

Třetí zápas nastoupilo eFKáčko proti favoritovi soutěže – Cerhovicím. Ty prokázali, že jsou sehraným týmem, když nám v první půli nastříleli hned pět gólů. Ale díky dobře zvládnuté taktice našich trenérů a zápalu malých fotbalistů se podařilo alespoň trochu zápas zdramatizovat, když ještě 2 minuty před koncem utkání byl stav 5:3. Nasazení hráčů a psychicky vypjatý závěr měl vliv i na naše diváky, kteří začali skandovat tak, jako by fandili na domácí půdě. Ikdyž jsme v této části soupeře přehrávali, skončil zápas konečným výsledkem 6:3.

Poslední zápas jsme nastoupili proti Berounu. Hráčům Berouna se podařilo na počátku zápasu vstřelit branku a dále pak zatlačit Příbramského soupeře na svoji vlastní polovinu hřiště. Po poločase byl stav již 3:0 pro Beroun. Opět ale v této chvíli pomohly taktické pokyny trenérské dvojice Michala a Petra a zkušenosti starších hráčů Kuby a Dana, kteří vyburcovali ostatní fotbalisty k maximálnímu tlaku, který vedl ke vstřelení tří branek a srovnání skóre na konečný výsledek 3:3.

Díky výkonům podaných ve všech čtyřech utkáních se fotbalisté Příbrami propracovali na výborné třetí místo a získali si srdce příbramských fanoušků i fanynek. Na základě prvních zápasů je vidět, že tým má sportovního a bojovného ducha a jen tak se nezalekne ani před tak zdatnými soupeři,kterými byli Beroun, Loděnice, Králův Dvůr či Cerhovice!