1.FK Příbram FA – TJ Malše Roudné 6:2 ( 5:2 )

Branky: 7´ Vávra, 19´ Vávra, 22´ Novák, 24´ Vávra, 29´ Vlas, 66´ Čížek

Sestava: Píchal – Křížek (41´Hlinka), Vlas, Hajšman (41´ Pešík) – Hlavín (57´ Sokol), Hampejs (47´ Šrajn), Novák, Chrastil, Čížek – Vávra (68´ Grund), Šťástka (41´ Fousek)

Hodnocení zápasu:

V sobotu v pravé poledne nás čekalo další mistrovské utkání, tentokrát v domácím prostředí. Přijel soupeř z jihu Čech – TJ Malše Roudné. Od začátku utkání jsme chtěli diktovat tempo hry. Vcelku se nám to dařilo. Hned v 7´minutě po vybojovaném míči Hampejsem a jeho přihrávce na Vávru, jsme se po jeho krásné střele levou nohou do šibenice ujali vedení 1:0. Pokračovali jsme v aktivitě, ale chyběla nám lepší koncovka. V 19´minutě po spolupráci dvou útočníků opět zvyšuje na 2:0 agilní Vávra. Hned v 21´minutě po narážečce Nováka s Vávrou zvyšuje na 3:0 prvně jmenovaný. Už na 4:0 po získaném míči u vápna soupeře a svým hattrickem navyšuje Vávra naše skóre. Po ojedinělé akci a našem nedůrazu a vzájemném nezajištění soupeře v 25´minutě faulujeme ve vápně a tak soupeř snižuje z penalty na 4:1. Nám se naštěstí podaří hned zvýšit po dobře zahraném rohovém kopu Vlasem na 5:1. My jsme se ale nepoučili a po standardní situaci neobsazený hráč na zadní tyči snižuje na poločasových 5:2.

Do druhého poločasu jsme vystřídali tři čerstvé hráče a věřili ve zlepšení. Opak byl pravdou, utkání upadlo do nezáživného fotbalu z obou stran. Přibylo nepřesností, byli jsme málo v nabídce svým spoluhráčům a bez toho to bohužel nepůjde. Nás nejvíce zdobil kolektivní týmový výkon a to se nám v 2.poločase vůbec nedařilo. Každý si hrál svůj fotbal… Až v 66´minutě po krásné přihrávce a dobře hrajícím Chrastilem zvýšil na konečných 6:2 Čížek. Jen málo hráčů si dnes zaslouží absolutorium. Myslím, že bychom je s kolegou Grundem spočítali na jedné ruce ( nebo třech prstech.. ) Doufáme, že dobře v týdnu potrénujeme a v sobotu v Písku předvedeme lepší výkon. Děkujeme rodičům za podporu.