1.FK Příbram FA – FC Rokycany 8:2

ČDŽ U14 A

1.FK Příbram FA – FC Rokycany 8:2 ( 2:2 )

Branky: 26´Hampejs, 29´Vávra, 50´Vávra, 54´Lojín, 65´Vávra, 67´Vávra, 69´Vávra, 77´Lojín

Sestava: Píchal – Oravský, Novák, Hlavín ( 50´Vlas ) – Chrastil, Hampejs, Šrajn ( 41´Pešík ), Lojín, Fousek ( 50´Sokol ), Vávra, Hlinka

Hodnocení zápasu:

V předposledním mistrovském utkání hraném v domácím prostředí jsme narazili na FC Rokycany. Soupeři jsme měli co vracet, protože jsme na podzim prohráli 1:2. Trošku jsme lepili sestavu, někteří hráči nemocní a zranění, ale máme široký kádr, takže dostali příležitost ostatní hráči. Vstup do utkání se nám opět povedl a prvních deseti minut jsme měli 3 šance, které jsme bohužel nevyužili. A tak jak to bývá, přišel trest. Po rohovém kopu soupeře zahraném na bližší tyč, zaváhal náš brankář a prohrávali jsme 0:1. Hned o 3 minuty později přišla přihrávka zpět našemu brankáři, ten chtěl dělat kličku soupeři, ten ji vystihl a už jsme prohrávali 0:2. Nedařilo se nám v kombinaci, bylo spousta ztrát a chvíli jsme si byli nejistí. Ve 24´mutě šel sám na brankáře Lojín, ale také nedal a nechal vyniknout brankáře hostí. Až v 26´minutě snížil po krásné přihrávce Chrastila a samostatném nájezdu Hampejse, poslední jmenovaný na 1:2. Hned o 3 minuty později přišla průniková přihrávka Lojína na Hlinku a rázem postupovali oba naši útočníci na hostujícího brankáře. Hlinka nebyl sobec a včas přihrál do prázdné branky Vávrovi a bylo vyrovnáno. Stav utkání 2:2. Do přestávky jsme mohli jít do vedení, ale agilní Vávra nastřelil jen tyč.

V kabině jsme si řekli, co potřebujeme zlepšit, provedli jsme jedno a po 10´minutách dvě střídání. Ve 49´minutě po zpětné přihrávce Hampejse dostal naše mužstvo do vedení Vávra. Poté už na place bylo jen jedno mužstvo. Přidali jsme ještě 5 branek a zaslouženě zvítězili 8:2. Musím mužstvo pochválit za druhý poločas. Doufáme, že jsme se poučili z chyb a příště se jich budeme vyvarovat. Už teď se těšíme na nejlepšího soupeře v soutěži, protože příští týden nás čeká vedoucí mužstvo FC Táborsko. Děkujeme rodičům za podporu a doufáme, že nás přijedou podpořit na poslední venkovní zápas.