Říčany – 28. 1. 2017

Vezeme si druhé místo z Říčan!

Ricany_28_1_2017

V sobotu 28. ledna jsme nastoupili k halovému turnaji v Říčanech ve složení Lukavský, Caithaml, Hlavín, Pitra, Šrajn, Grund, Píchal, Čížek, Dragoun a Fousek. Turnaj hrálo celkem 8 týmů z okolí Prahy ve dvou základních tabulkách, přičemž z každé základní tabulky postupovaly dva úspěšnější týmy do bitev o 1. – 4. místo a druhé dva týmy postupovaly do rozřazovacích soubojů o 5. až 8 místo.

Hned v prvním zápase nastoupili fotbalisté FK Příbram proti týmu TJ Viktoria Vestec – jednomu z favoritů turnaje. Naši hráči působily nesmělým dojmem a po krátké době již prohrávali 2:0. Do tempa se dostávali až v posledních minutách utkání, na výsledek již však jejich vyrovnaná hra neměla vliv. Pokud chtěl náš tým postoupit do bitev o vyšší příčky, musel být ve dvou následujících utkáních 100% úspěšný.

Do druhého utkání tedy tým nastoupil v obměněné sestavě, kdy z pozice brankáře se přesunul na hrot útoku Adam Šrajn a jeho v brance vystřídal David Píchal. Nová sestava týmu velmi prospěla a výsledkem bylo utkání, v němž padlo 7 branek – stav 7:0 ve prospěch FK Příbram proti týmu TJ Praga Praha.

Následující duel proti Sokolu Kolovraty byl duelem o postup mezi 4 nejlepší týmy. Utkání bylo proto velmi vyhrocené a v jeho průběhu došlo ke zranění brankáře soupeře. V utkání se nám však podařilo dát rychlé 2 góly a po zbytek utkání kontrolovat průběh hry. Celkové skóre skončilo 3:0 v náš prospěch a jistý postup do vyřazovacích bojů o medaile!

V následujícím utkání naši fotbalisté nastoupili s cílem probojovat se do finále, zatlačili soupeře na jeho polovinu a během několika minut si vypracovali jednogólový náskok. S tím se však soupeř nehodlal smířit a bleskurychle otočil stav utkání na 2:1. V posledních minutách však začali kontrolovat průběh hry Příbramáci a podařilo se jim srovnat na konečný stav 2:2. Na řadu přišel penaltový rozstřel, z něhož vyšli po dramatickém průběhu nakonec vítězně naši fotbalisté.

Medaile již byla jistá, ale před námi stál ještě jednou soupeř, s nímž jsme se potkali hned v prvním zápase – TJ Viktoria Vestec. Finálové utkání bylo velmi vyrovnané, ale nakonec se v něm radoval soupeř v konečném skóre 1:0. I tak je ale třeba vyzdvyhnout ukázněnou hru našich hráčů a nasazení do poslední minuty!

Celkově jsme se tedy umístili na druhé příčce a zanechali dobrý dojem na novém turnaji! Proto děkujeme trenérům a hráčům za vyzrálý výkon, který přinesl již druhé stupně vítězů v tomto roce.