1.FK Příbram FA – FK Jablonec nad Nisou 3:2

1.FK Příbram FA – FK Jablonec nad Nisou 3:2 ( 2:0 )

Branky: 24´ Hlinka, 40´ Vávra, 73´ Vlas

Sestava: Sokol – Křížek, Vlas, Novák – Oravský ( 51´ Grund ), Chrastil, Pešík ( 70´ Hajšman ), Šťástka, Čížek ( 49´ Karabut, 70´Fousek ) – Hlinka, Vávra ( 80´ Tran )

Hodnocení zápasu:

Další mistrovské utkání jsme odehráli v domácím prostředí. Hrálo se netradičně ve středu. Chtěli jsme utkání zvládnout za 3 body. Do utkání jsme vstoupili aktivně a dařilo se nám soupeře přehrávat. Hned ve 13´minutě po dobře kopnuté standardní situaci Novákem nastřelil Filip Vlas břevno soupeřovi branky. V 25´minutě a míči za obranu se po rychlém brejku prosadil střelou na zadní tyč Hlinka. Dále jsme hráli do konce poločasu jen my a v poslední minutě opět po trestném kopu Nováka zvýšil z voleje Vávra na poločasových 2:0.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivně, ale opak byl pravdou. Mysleli jsme si, že to za nás asi dohraje někdo jiný a v suchém triku to dohrajeme. V 44´minutě jsme zahrávali rohový kop, soupeř odvrátil míč a po rychlém protiútoku nás potrestal a snížil na 2:1. Bylo to pro nás varování a tak jsme sáhli do sestavy. Bohužel se nám tentokrát některá střídání nepovedla. My jsme mohli ještě v 57´minutě opět odskočit soupeři o dva góly, ale svou šanci Jenda Pešík neproměnil. „Nedáš, dostaneš“ se potvrdilo a soupeř nedůsledností vyrovnal na 2:2. Poté dokonce mohl jít soupeř do vedení, ale svou šanci nedal a tak přišla v 73´minutě naše radost. Po dobře zahraném rohovém kopu Hajšmanem se prosadil po krásné hlavičce Filip Vlas. Do konce zápasu se už nic nestalo a tak jsme doslova vydřeli 3 body. Je to pro nás pro všechny ponaučení. I toto k fotbalu patří. Důležité 3 body zůstaly u Litavky a to je dobře. Děkujeme rodičům za podporu.