Benešov – 12. 3. 2017

Z turnaje jsme přivezli letos již 3. zlato!

Benešov - 12. 3. 2017

V neděli 12. 3. 2017 jsme se zúčastnili turnaje v Benešově. Tohoto turnaje jsme se účastnili přesně před čtyřmi měsíci a obhajovali jsme bronzové medaile. Turnaje se stejně jako minule účastnily týmy: 1.FK Příbram, SK Benešov, TJ Tatran Kamenný Přívoz, FK Viktoria Žižkov, TJ Tatran Sedlčany.

Naši hráči nastoupili sestavě:  Hlavín, Chyba, Fousek, Šrajn, Grund, Trnka, Píchal, Lukavský, Průša.

K prvnímu zápasu naši borci nastoupili proti týmu Benešova. Hned z počátku se potvrdilo, že Příbramákům chvíli trvá, než se dostanou do zápasového tempa. Hned v úvodu utkání dvakrát inkasovali a prohrávali 1:0 a 2:1. Poté ale zafungovaly taktické rady trenéra a drobné změny v sestavách, abychom se do zápasu vrátili, což vedlo ke konečnému skóre 7:2 v náš prospěch. Co bylo důležité – úvod turnaje jsme zvládli!

Do druhého utkání jsme nastoupili proti vítězi minulého turnaje v Benešově – týmu Viktorie Plzeň! Přestože byl tým z Plzně označován na počátku zápasu jako favorit turnaje, rozhodně jsme se soupeře nezalekli a nastoupili na něj silným tahem na branku a dobrou kombinační hrou. To se nám velmi vyplatilo i díky tomu, že vzadu v brance držel čisté konto Tomáš Trnka. Poctivou kombinační hrou jsme nakonec soupeře přehráli v poměru 8:0.

V třetím zápase pak naši fotbalisté hráli s Kamenným přívozem, kde bylo znát, že je náš tým vyzrálejší nežli tým soupeře. Rád bych vyzdvihl i soupeřovu hru a přístup obou trenérů soupeře k dětem po celou dobu zápasu i přestože celkový výsledek vyzněl pro náš tým rozdílem 19:0.

Bylo tedy jasné, že poslední zápas s týmem Tatranu Sedlčany bude znamenat boj o zlaté medaile. Sedlčany jsou naším častým a více než vyrovnaným soupeřem a rivalem. Proto bylo znatelné na týmu a trenérovi soustředění na toto utkání. Začátek zápasu jsme ale zvládli velmi dobře a již po 5 minutách jsme si vypracovali třígólový náskok. Pak nás ale soupeř začal mírně přehrávat a ve 13. minutě se mu podařilo snížit na skóre 3:1. Sedlčany dále tlačily a ještě tři minuty před koncem bylo na tomto celku znatelné, jak moc si přejí uspět! Tlak se nám však podařilo ustát a navíc jsme v 18. minutě vstřelili ještě jednu branku na konečných 4:1 pro náš tým. Na konečném skóre se velkou měrou podílel také Tomáš Trnka, který vychytal týmu Sedlčan 2 tutovky – vyškrábl je téměř z nemožné pozice na roh. Toto utkání bylo po kvalitativní stránce rozhodně vyvrcholením celého turnaje a nám přineslo jednoznačné vítězství na této akci!

Výkon celého týmu korunoval Milan Průša, který se stal střelcem utkání. Milan je poměrně vyhraný fotbalista a na turnaji pomohl ostatním našim fotbalistům k velmi slušnému výkonu.

Na turnaji bych chtěl vyzdvihnout dva momenty:

  1.  Motivaci týmu od trenéra Petra mezi prvním a druhým zápasem, abychom po prvním úspěšném zápasu nepodcenili další soupeře.
  2. Naši fotbalisté se začali od poloviny turnaje na začátku každého zápasu v hloučku podporovat a burcovat proti soupeři. Je vidět, že už vystupují jednotně jako tým!

Tabulka_Benešov

Fotografie z utkání jsou ke stažení zde s heslem „Benesov“.

 

Propozice: Propozice Scentrum Cup 2016-2017
Rozpis zápasů: Rozpis pro 5 týmů
Přihláška: Přihláška Scentrum Cup 2016-2017

 

Toto je oficiální web fotbalistů FK Příbram – ročník 2010.