SK Klatovy 1898 – 1.FK Příbram FA 2:4 ( 1:1 )

Branky: 6´ Novák, 41´ Novák, 44´ Oravský, 50´ Šťástka

Sestava: Sokol – Křížek, Vlas (61´ Píchal), Hajšman (41´ Hlavín) – Chrastil (45´ Fousek), Čížek (41´ Hampejs), Hlinka (41´ Vávra), Novák, Oravský – Pešík (51´ Šrajn), Šťástka

Hodnocení zápasu:

V neděli jsme zajížděli na další mistrovské utkání, tentokrát do Klatov. Soupeře jsme na podzim přehráli dvouciferným výsledkem a tak to pro nás měla být jedna z těch snadnějších výher. Opak byl pravdou. Do utkání jsme sice vstoupili aktivně a hned v 6´minutě jsme se dostali do vedení, po krásné střele Nováka. Poté jsme ale nepochopitelně ubrali plyn a hráli, jako by se nám nic nemělo stát. Soupeř dobře bránil a hrál na jednoho útočníka, který nám trochu dělal problémy. V 17´minutě po naší ztrátě uprostřed hřiště, přišel míč za obranu, Tonda vyběhl do „tmy“ a jediný útočník nám vstřelil vyrovnávající branku. Sice jsme se snažili o nápravu a vstřelit další branku, ale nedařilo se nám to. Hra byla pomalá, bez nějakého momentu překvapení, chyběl nám klid ve finální a před finální fázi, ale i více pohybu a nabídek více hráčů. Poločas tak skončil 1:1.

Po důrazném poločasovém rozhovoru v kabině, jsme chtěli ve druhém poločase, co nejdříve vstřelit branku, která by nás uklidnila. Vystřídali jsme hned 3 hráče a během prvních 5 minut druhé půle se nám podařilo vstřelit 3 branky a bylo o vítězi utkání rozhodnuto. Domácí ještě zkorigovali výsledek z penalty, ale vítězství nám to už nevzalo. Za druhý poločas musím mužstvo pochválit za zlepšený herní projev, ale k ideálu jsme měli tentokrát daleko. Snad bude příští zápas lepší podívaná jak pro nás, tak pro rodiče, kterým děkujeme za podporu.