Archiv autora: administrator

Kodex ČAFC

KODEX HRÁČE

 1. Chování hráčů – Za všech okolností se hráč chová slušně, přátelsky a sportovně, vždy slušně pozdraví a poděkuje. 
 2. Strava – Před a při tréninku a utkáních hráč nejí smažená jídla (hranolky, krokety, řízky), těžká jídla, chipsy, hamburgery. Nepije sycené nápoje (Cola, Sprite, Fanta, atd.). Doporučená strava: ovoce, sušenky, müsli tyčinky, neperlivá voda. 
 3. Nominace – Provádí-li se na pořádané akce nominace hráčů výběrem, je většinou podmíněna účastí alespoň na dvou trénincích před akcí. Další kritéria: tréninková účast, chování při trénincích, individuální herní výkonnost a uhrazené příspěvky.

KODEX RODIČE

 1. Vy i my trenéři jsme partneři, kteří společně vychovávají a učí děti. Jeden bez druhého nic nedokážeme. 
 2. Prosíme Vás, abyste dětem fandili, podporovali je a chválili. Děti to od Vás očekávají. Nevyjadřujte se negativně k herním situacím, ani dětem neraďte, co v které situaci dělat. Naším cílem je, aby kluci dokázali vyhodnotit herní situace co nejdříve sami. Při hře by měli vnímat pokyny trenéra, nikoliv publika. Rady dětem nechte na trenérovi, aby neměli v hlavě zmatek. 
 3. Prosíme, dbejte na správnou životosprávu dětí (strava, pitný režim, spánek). Co a jak často jedí, jestli dostatečně pijí, jestli mají dostatek spánku. 
 4. Prosíme Vás, abyste pomohli ustrojit a obout hráče, ostatní nechte na trenérovi. Ten Vás v případě potřeby požádá o Vaší případnou následnou pomoc. 
 5. Prosíme Vás, abyste včas z tréninků a turnajů omlouvali své děti (z důvodu možné donominace jiného hráče na oznámený turnaj). 
 6. Pololetní příspěvky musí být placeny včas. Bez uhrazených příspěvků se nemůže hráč účastnit akcí. Nechceme trestat děti za opomenutí rodičů. Pokud jsou problémy, řekněte nám to včas. 
 7. Prosíme, nevyjadřujte se negativně o činnosti týmu na veřejnosti a internetových stránkách. Pokud myslíte, že je něco špatně, řešte to primárně s trenéry
 8. Pravidelně sledujte webové stránky, kde se Vám snažíme pravidelně přinášet nejdůležitější informace k činnosti. 
 9. V případě Vašich možností rádi uvítáme jakoukoliv pomoc (finanční či jinou), která by přispěla k dalšímu zlepšení činnosti našeho týmu. Pokud s něčím nesouhlasíte, něčemu nerozumíte, něco nevíte, ptejte se.

KODEX REALIZAČNÍHO TÝMU

 1. My jsme tu pro děti, nikoliv děti pro nás. 
 2. Včas Vás budeme informovat o všech podstatných věcech souvisejících s každodenní činností. 
 3. Svojí činností se budeme snažit vytvářet pro děti sportující v rámci týmu co nejoptimálnější prostředí, tak aby se zde cítily co nejlépe a rády se sem vraceli. 
 4. Každý dotaz týkající se činnosti týmu Vám bude v rámci našich vědomostí zodpovězen.

Coerver Coaching – úvod

Coerver® Coaching je globální tréninkový program inspirovaný Wielem Coerverem a vytvořený v roce 1984 Alfredem Galustianem a bývalým velikánem Chelsea, Charlie Cookem.

 • Metoda učení fotbalových dovedností vhodná pro všechny hráče, ale hlavně uzpůsobená pro děti mezi 5. – 16. rokem bez rozdílu jejich schopností
 • Metoda, která se soustředí na vývoj individuálních schopností a hry v malém počtu hráčů
 • Schválena a doporučena nejlepšími federacemi, asociacemi, legendami a experty, klubovými týmy a korporacemi.

coerver

Hlavním cílem Metody Coerver® Coaching je:

 • Vychovat individuálně schopné, sebevědomé a kreativní hráče
 • Docílit toho, aby trénování a hra byla zábavou
 • Naučit férovosti a respektu ke všemu
 • Vážit si vítězství ale ne víc než charakteru a sportovního výkonu
 • Poskytnout bezpečnou a výchovnou zkušenost podle nejlepších kritérií

Ovládání a kontrola míče je základem vývoje každého hráče a stává se nezbytnou pro dalších postup pyramidou. Ale není třeba jí vnímat jako žebřík, kdy každá úroveň musí být perfektně zvládnuta před vstupem na další. Místo toho je každý krok nedílnou součástí ostatních a dochází ke zlepšení hráče ruku v ruce s technikou, s jakou zvládne každou další úroveň pyramidy.

Domácí úkol cvičit podle videa zde.

10 základních cviků

Coerver Coaching učí v základu těchto 10 cviků:

 1. Inside to inside – vnitřním nártem jedné nohy na druhou
 2. W‘s – Double you’s čili dvojité véčka
 3. Toe taps – klepaní míče špičkou kopačky
 4. Sole roll – válení míče podrážkou ze strany na stranu
 5. Pull Push – přitáhni a zatlač
 6. Baby V’s – malé véčka
 7. Triangles – trojúhelníky
 8. Stepovers – přeskoky
 9. Scissors – nůžky
 10. Inside outside – vnitřní a vnější nárt

Celkem je doporučeno minimálně 1500 doteků s míčem za týden. Tzn. alespoň 200-250 doteků denně.

Fotbalová akademie 1. FK Příbram

Fotbalová Akademie 1.FK Příbram o. s. naplňuje veřejně – prospěšné poslání sportu. Vychovává mladé sportovce k fair play hře a měření sil. Nabízí smysluplnou náplň pro dospívající mládež a zároveň je prevencí sociálně patologických jevů jako je agresivita, vandalství, gamblerství či závislost na alkoholu nebo jiných toxických látkách. Sportovní život v Akademii systematicky vede mladé lidi ke zdravému životnímu stylu, formuje charakter, vede k sebeovládání, týmovému duchu či k touze se uplatnit a prosadit. Hráči Akademie nejsou hodnoceni jen za výkon na hřišti či na tréninku, ale i ve škole. Vedení fotbalové Akademie klade důraz na vzdělávání sportovců a v úzké spolupráci se školami nastavilo kvartální hodnocení studentů. Formace hráčů a studentů je přínosem nejen pro Příbram a okolí, ale pro celý region.

Cílem Akademie je vychovávat odchovance pro A tým 1.FK Příbram či fotbalové týmy v příbramském regionu. Je tradicí, že nejlepší mladí hráči se dokáží prosadit i do špičkových evropských mužstev. Systém akademií vytváří tréninkové podmínky srovnatelné s vyspělými fotbalovými zeměmi, kde akademie fungují desítky let. Především se navyšuje objem přípravy, kdy dorostenci trénují dvoufázově, ale zároveň se zvyšuje kvalita tréninků. Ta je garantována profesionálními trenéry s licencemi UEFA profi a to již od nejmladších dětí.

Fotbalová Akademie 1.FK Příbram o. s. je cestou, jak uchovat v provinčním městě i nadále nejvyšší fotbalovou soutěž. Naopak dává naději díky špičkovým odchovancům hrát o čelní příčky naší nejvyšší fotbalové soutěže a to si Příbramsko zaslouží!

Fotbalovou akademii naleznete zde …